ولایت فقیه

  سرپرستی فقیه جامع الشرائط در عصر غیبت‌ را ولایت فقه می گویند و ولایت فقیه را باید قدر دانست و در برابر پروردگار شکر گذار بود.
جامعه در برابر فرازو نشیب‌ها در طول تاریخ در هر زمان نیازمند حجت خدا بر روی زمین است و در نبود حجت خدا باید به ولی فقیه مراجعه کرد و از او که دین را بهتر از هرکس می‌داند کسب تکلیف کرد و این شهدا بودند که با گوش دادن به فرمان رهبر و ولی امر خویش به جبهه رفتند و در نوشتار زیر به کلام شهدا و ضرورت ولایت فقیه می‌پردازیم.

 

شهید مظلوم دکتر بهشتی:
آنهایی که ولایت فقیه را قبول ندارند در هر مقامی که باشند سرنگون خواهند شد.

 

سردار شهید مهدی زین الدین:
در زمان غیبت امام زمان(عج) چشم و گوشتان به ولی فقیه باشد تا ببینید از آن کانون فرماندهی چه دستوری صادر می‌شود.

 

شهید محمد حسین آینده:
برادران و خواهرانم و تمامی دوستانم، از شما خواهش می‌کنم پشت به رهبر نکنید و حامی ولایت فقیه باشید؛ شما می توانید در هر سنگری که هستید، از آن سنگر به خوبی دفاع کنید.

 

شهید مهدی حصیریان:
هر نعمتی شکری دارد و شکر نعمت اسلام عزیز به فرموده اماممان، وفادار ماندن به آن و وفاداری به رهبری و مقام شامخ ولایت فقیه و اولی الامر می باشد.

 

شهید حسین تقی پور:
شما باید حامی ولایت فقیه و امام باشید و رهبر را همچون نگین انگشتری در میان خود بگیرید.

 

شهید محسن اسحاقی:
برادران! تا آخرین قطره خون، با دشمنان اسلام بجنگید، نگذارید که برادرانتان در لبنان و فلسطین زیر شکنجه و سلاح های کشنده آمریکا، اسرائیل و دیگر ابر قدرت ها قرار بگیرند، برادران! نگذارید دشمنان در بین شما تفرقه ایجاد کنند، همیشه متحد باشید.

 

شهید باکری:
عزیزانم ! اگر شبانه روز شکرگزار خدا باشیم که نعمت اسلام و امام را به بما عنایت فرموده، باز هم کم است، آگاه باشیم که صدق نیت و خلوص در عمل، تنها چاره ساز ماست، بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست.
همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید . پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید، اهمیت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله(ع) و شهدا بدهید که راه سعادت و توشه آخرت است، همواره تربیت حسینی و زینبی بیابید و رسالت آن‌ها را رسالت خود بدانید، و فرزندان خود را نیز همانگونه تربیت کنید که سربازانی با ایمان و عاشق شهادت و علمدارانی صالح و وارث حضرت ابوالفضل (ع ) برای اسلام بار بیایند.

 

شهید مهدی آقاجانی:
ای مردم! پشتیبان امام و انقلاب باشید،که این انقلاب به همت خون هزاران شهید به این جا رسیده است، بدانید، که اگر صحنه را ترک نمایید، دشمنان در کمین گاه ایستاد ه اند و آماده اند تا از کوچک ترین لغزش شما استفاده کنند و ضربه محکمی بر پیکر انقلاب وارد کنند.

 

شهید حسن ابوالقاسمی:
پس «هوشیار باشید، همان طور که امام عزیزمان فرموده اند: خطر برای اسلام بیشتر از داخل است، تا خارج مواظب باشید. اگر در صحنه باشید و وحدت کلمه شعار شما باشد، خطر شما را تهدید نخواهد کرد.

 

شهید موسی اخروی:
بدانید! این دنیا جای مؤمن نیست. این دنیا قفس مؤمن و بهشت کافر می‌باشد

مؤمن در این دنیا باید سختی بکشد، باید خودمان را برای سرای همیشگی آماده کنیم، هر کس در این دنیا اعمال شایسته داشته باشد و پیرو ولایت فقیه باشد، پیروز است، باید حسین گونه جان را فدا کنیم و یا زینب گونه پیام شهیدان و حسینیان را به گوش عالم برسانیم.

 

شهید محمد ایمانی فردویی:
ولایت فقیه تداوم بخش راه انبیا است و علم رسالت، بر دوش فقیه و مجتهدی عالم و آگاه است که یک رابطه طولی تا خداوند دارد، ولایت فقیه، نماینده امام زمان(عج) و امام زمان(عج)، تداوم بخش ولایت سرخ علوی و علی(ع)، جانشین پیامبر(ص) و پیامبر(ص)، رسول خداست.
انحراف از این خط و پیروی نکردن از آن عقوبت سختی را به بار م یآورد که موجب انحطاط و سقوط یک انسان می‌شود، تقوا را پیشه خود کنید که خود را اگر در آتش اندازید، برایتان سرد خواهد شد، با انفاق در راه خدا، مسیرتان را صراط مستقیم قرار دهید.

 

شهید بهرام اسماعیلی:
هرگز از خط اصیل ولایت فقیه تخلف نکنید. تخلف از خط اصیل ولایت فقیه یعنی پایمال کردن خون شهیدان اسلام و بالاتر از این، تخلف از صراط مستقیم و قانون الهی است.

 

شهید محمد مهدی انصاری:
به فکر خانواده های شهدا و ولایت فقیه باشید.

 

شهید مهدی امینی:
ای ملت اسلام! پشتیبان ولایت فقیه باشید تا این حکومت که زمینه ساز حکومت حضرت حجت(عج) است زنده و جاوید بماند.

 

شهید سید عبدالله برقعی:
به منافقین ثابت کنیم تا یک فرد از ما باقی است نخواهد گذاشت مزدورها و نوکرهای اجنبی و یزیدها و فرعون‌ها زمان یک قدم به اسلام عزیز و قرآن کوچک ترین لطمه ای وارد کنند.

 

شهید غلامرضا بی پناه یزدی:
دست از اصل امامت و رهبری و ولایت فقیه بر ندارید، زیرا رهبری و امامت است که ما را از ظلم و ستم نجات داده و همواره از انحراف مردم جلوگیری می نماید.
شهید مهدی جودکی:
شما را به خدا قسم می دهم هیچگاه دست از پشتیبانی ولایت فقیه و روحانیت مبارز بر ندارید که این چراغ راه و هادی به صراط مستقیم الهی است، این‌ها قطره ای بود از دریای اعتقادات شهدای عزیز، حال قضاوت با خودتان است.

نظر دهيد