بازنشر فتوای مقام معظم رهبری

متن فتوای مقام معظم رهبری پاسخ به تمام شبهات درباره لعن کردن بعضی از افراد تاریخ اسلام است .این فتوا حاکی از بصیرت عمیق مقام معظم رهبری نسبت به شرایط کنونی جهان اسلام و تلاش صهیونیسم در ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است.خداوند بر توفیق ایشان بیفزاید.

*

*

***بیایید اعمالمان را با ولایت تطبیق دهیم نه با دلمان***

*

1459_181*

.

فتوای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای  درسال ۱۳۸۹

*

متن عربی:

«یحرم النیل من رموز إخواننا السنه فضلاً عن اتهام زوجه النبی بما یخل بشرفها بل هذا الأمر ممتنع على نساء الأنبیاء وخصوصاً سیدهم الرسول الأعظم»

*

*

ترجمه فارسی:

«اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم می‌شود.»

.islam352

م

م

.

وحی تمام انبیا زمزمه علی علی است

مهر وولای مرتضی چشم و چراغ هر دلی است

گرچه بهشتی شوم از ذکر برائت از عدو

بهتر از آن لعن عدو ، اطاعت از امر ولی است

۲۰۶ نظر

 1. محمد می‌گه:

  با سلام

  خدمت دوستان.تولی و تبری در فروعات دین ما هست.لعن و اهانت بر خلفا و همسر پیامبر حرام است.در آشکارا و مجالس خصوصی.من به همه توصیه میکنم و اینکه ما دشمنان حضرت علی ع و قاتلین حضرت فاطمه رو لعن میفرستیم.حالا اگه خلفا باعث و این کار رو انجام داده باشن که نوش جانشون ولی باز هم بعد هر نماز و در خفای خود. اگر هم نبودن که هیچ.کیاس باشید مث ائمه تا از دشمن ضربه نخورید.فتوای عمومی و خصوصی هم نداریم.فتوا فتوا هست.

 2. حميد می‌گه:

  مگر در روایت نشنیدید که ائمه بعد از هر نماز هفت مرد و هفت زن رو لعن می کردند؟ مگر در زیارت عاشورا لعن بر دشمنان نیس؟ فتوای رهبری لعن در مجالس عمومی هست!

 3. محمدرضا می‌گه:

  منظور رهبری از لعن علنی هست نه این که کلا لعن نکنیم.بکنیم ولی علنی نکنیم.به جز عایشه اما سه خلیفه دیگر علنی لعن نباید بشن…

 4. حسین می‌گه:

  کاش اندکی به بیانات حصرت آقا توجه می شد و بجای این همه کج روی و تند روی ، کمی اعتدال و اطاعت از امر ولی پیشه میشد . درود بر سید ، جانم فدای آل علی (ع)

 5. مجید می‌گه:

  با سلام و خدا قوت.

  در شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام اکثر اهل سنتی(وهابی) که از کشورهای عربی فعالیت دارند ما شیعیان را به ارتداد، شرک و کفر محکوم میکنند!!!بیشترین دلیلی هم که میارن همین لعن و دشنامیست که بعضی از شیعیان به عایشه و سه خلیفه بخصوص عمر میدهند! متأسفانه بدلیل کوتاهی رسانه های داخلی و دشمنی رسانه های خارجی هیچکدامشان از این فتوای گرانبها و مهم مقام معظم رهبری(حفظ الله) مطلع نیستند!!! و به همین دلیل در شبکه های اجتماعی با مطالبشون ما شیعیان را به شرک و کفر متهم میکنندو باتأسف بیشتر باید عرض کنم که هیچ شخص،گروه و یا سازمانی هم در قبال پاسخگویی بر نمیاد،البته هراز گاهی بعضیهابدون مدرک و سند جوابی به این وهابیها می دهند ولی چون علمی و مستند نیست منتج به نتیجه نمیشود!به همین دلیل میخواستم از شماکمک و مشاوره بگیرم برای پاسخگویی به شبهات و به گونه ای که درخور و شأن مذهب برحق تشیع و نتیجه بخش باشد.
  تنها درخواست من این است که جوابهایی که باید به این افراد در صفحات مجازی بدهم را شما به عربی ترجمه بفرمایید،(البته بنده عربی را تا حدودی میتونم به فارسی برگردونم ولی برای نوشتن و تایپ عربی مشکل دارم چون همانطور که شما بهتر میدونید در عربی اگر یک کلمه جابجا بشود معنی و مفهوم جمله صددرصدعوض میشود!) لذا اگر برای شما مقدور است در این زمینه به من کمک فرمایید.
  منتظر و چشم انتظار عنایت شما هستم.باتشکرمجید هاشمی

 6. K می‌گه:

  آیا لعن اشخاصی که به ما ضرر و ناراحتی وارد کردند جایز است

نظر دهيد